תחזיות ומאמרים

כשהקרקע מרגישה לא יציבה – צמידות אורנוס-מאדים לראש הדרקון

כמה ימים לאחר הירח החדש באריה אנחנו מקבלים את צמידות אורנוס ומאדים על ראש הדרקון. את שיא הצמידות נקבל ב-2.8 ב-02:30 בלילה, כשימים שני ושלישי (ה-1.8 וה-2.8) הם הנפיצים ביותר כשיהיו שלושתם על אותה מעלה (18) אולם אנחנו מרגישים את ההיבט המתקרב הזה כבר מאז הסופ”ש הזה עם כמות התאונות והאירועים המפתיעים.

מאדים בשור נחשב למוחלש מבחינת הביטוי שלו. מאדים שליט מזל עקרב וטלה, רגיל להילחם. בשור, מזל הנשלט על ידי ונוס כוכבת האהבה, הוא עדין וסבלני ולא שש עליי קרב, בניגוד לטלה ולעקרב. כמו כן בשור התנועות כבדות והוא איטי.
מאדים במזל האדמה גורם לכך שהאדמה שאנחנו דורכים עליה מרגישה פחות יציבה. ולכן הדברים שקשורים לכסף, חקלאות, מזון וענייני הגוף נוטים לסיכון רב יותר.

אורנוס, כוכב השינויים והקדמה, נמצא מזה זמן במזל שור. אורנוס שנקשר לראייה ממעוף הציפור וליסוד האוויר, צריך להאט את קצבו במזל אדמה. מצד שני ניתן לומר כי גם התפיסה החומריות צריכה להשתדרג בעקבות התודעה הגבוהה שאורנוס מביא אליה.
בשנתיים האחרונות (בעיקר לאחר משבר הקורונה) אורנוס אכן משפיע רבות על תעשיית המזון, על שרשראות האספקה העולמיות וכמובן גם על הכלכלה. הוא בא לעורר אותנו לעבר השינוי שנדרש בתחומים אלה. ואכן אנחנו רואים את הבעייתיות שתמיד הייתה שם ובאמת ניסיונות לעשות דברים קצת אחרת בשנים האחרונות. אם זה בהקשר לתחליפי מזון, מתחליפי הבשר, דרך מזון מתורבת, וגם חזרה לתזונת Plant Based (מזונות חיוניים מן הצומח). מאז משבר הנגיף יצרניות ומנהלי שרשרות אספקה נדרשים למצוא דרכים יצירתיות וחדשות להתמודדות עם הבעייתיות שנוצרה כמו גידול בייצור הלוקאלי (בתוך המדינות עצמן או במדינות שכנות) וצמצום התלות בייצור בחוץ (ביבשת אחרת). וכמובן בתחום הכלכלי מי לא שמע על הכסף הדיגיטלי – הקריפטו שנסק לגבהים מאז שאורנוס נכנס לשור (אולם גם ספג נפילה קשה בשנה האחרונה).

חשוב לומר שכל הסיפור האורנוסי המדובר לא קרה ביום אחד, ובטח לא רק בגלל אורנוס לבדו. חלק מהתפתחות הסיפור קשור גם למרובעים של אורנוס עם שבתאי שהיו בשנתיים האחרונות לאחר התפשטות הנגיף והתקנות והחוקים בעקבותיו שהובילו להתקוממות אזרחית אדירה בכל מקום.
אז מרובע נוסף כזה אנחנו צפויים לקבל בסוף ספטמבר-תחילת אוקטובר שם יפגשו שבתאי ואורנוס בפעם האחרונה במעלה ה-18. אפשר לצפות גם אז למחאות שיובילו לשינויים שיכולים לקרות בעקבות הדברים שמתרחשים ממש כעת. כל היבט שמערב את אורנוס גורם לשינויי ראדיקלי.

אך יש לציין שאורנוס ומאדים אינם לבד. המצב כעת מועצם כששני הכוכבים “ינחתו” על ראש הדרקון. ראש/זנב הדרקון אינם כוכבים, אלא נקודות מתמטיות שמחושבות מהיחסים בין השמש לירח. כל פעם שהשמש והירח נמצאים באזורים הללו (בירח חדש או בירח מלא) נוצר ליקוי. לכן מדובר על אזורים “דליקים” מאוד.

המשותף לאורנוס ולמארס זה המהירות והחיתוך המהיר, על ראש הדרקון זה מקבל עוד תוקף. אולם במזל שור האיטי, אנחנו לא צריכים לצפות לשינוי מהיר כי המקום הארצי-אדמתי נאבק קודם כל לפני השינוי. לכן אני חושש מהרעה לפני הטבה.
באופן כללי אני חושש מהפוטנציאל לאסונות טבע, עלייה באירועי אלימות ואכזריות, תאונות (ממליץ להיזהר בדרכים), סכנת התחשמלות (אורנוס קשור בחשמל), שריפות (אנחנו בקיץ אחרי הכל) ושינויי אקלים (בין אם מהונדס ובין אם טבעי). במימד האישי אצל חלקנו יכולים להיות שינויים חדים בשגרת היום יום, שינויים במערכות היחסים, בעבודה ובכספים…

לכן, בימים הקרובים הזהרו מעיסוק בחשמל, המנעו מוויכוחים וריבים כי אלו יכולים להגיע להסלמה מהירה שתגרור אלימות, אל תצאו לאזורים מסוכנים (כמו הרים), ושימו לב יותר כשאתם הולכים ואל תסתכלו לשמיים או תשקעו בטלפון מחשש לנפילות. אורנוס בשור דווקא מכוון אותנו להביט באדמה. בנוסף חשוב שלא להתחבר יותר מדיי רגשית לדברים חומריים (אפילו כסף) ולאגור אותם.

מה שכן מומלץ בזמנים כאלה זה להיות גמישים ופתוחים לשינויים מהירים. בצד החיובי של הצמידות הזאת יש המון כוח והנעה לפעולה, תחושת שחרור ויכולת הזזה של פרויקטים תקועים. בנוסף במעבר כזה יש ממש תחושה של האצת זמן. ולכן אם אתם מרגישים שאתם צריכים לפעול ולעשות דברים, אל תמנעו לעשותם. מה שכן מומלץ זה להיזהר, פחות לרחף ויותר להתקרקע…

לאחר צמידות עם אורנוס, מאדים ימשיך לעבר היבט לא פחות פשוט (מרובע) עם שבתאי.
היבט זה יכול להביא לתסכול ויקשה על הרמת דברים חדשים. ולכן כדאי כבר כעת לעשות ולפעול אם אתם רוצים להזיז דברים.

הנחמה היא שההיבט המתהדק בין אורנוס ומאדים מתרחש במקביל להיבטים הרמוניים לירח ולונוס שאולי ירככו מעט את הנפיצות של הפוטנציאל ביום שני.
בכל מקרה, תתכוננו לעוד חודש הפכפך, שבחלקו יהיה מטלטל. אולם המצב ה”מודלק” הנוכחי יירגע לתוך הסופ”ש כשמאדים יתרחק מאורנוס וראש הדרקון.
הצמידות הקרובה אמנם יכולה להוביל למשבר, אולם המשבר הזה גם יכול להוליד מתוכו תובנות גבוהות על עניינים אישיים כמו היקשרות לדברים חומריים, בדיקה וניסוח מחדש לערכים שלנו וטיפול נכון יותר בגוף שלנו.

“נלחמים על הבית” – נקודת היפוך הקיץ

היום חל הסולסטיס, היום המואר ביותר בשנה שזוהי גם נקודת ההיפוך במחזורה של השמש בה אנו נכנסים רשמית לעונת הקיץ בחצי הכדור הצפוני (פה אצלנו) ולתקופה חדשה.
כאסטרולוגים אנחנו בוחנים את מפות האינגרס של כניסת השמש לעונות השנה. אלו נקודות מפנה חשובות במחזור של השמש עם כדור הארץ שמייצגות אנרגיה חדשה ושינויים.

More…

ליקוי לבנה בעקרב – שינוי סדרי עולם

מחר (שני, ה-16.5.22, ב-07:15 שעון ישראל) יחול ליקוי לבנה מלא במזל עקרב במעלה 25.
מדובר בליקוי עוצמתי במיוחד שנקשר בקארמה ויכול לשנות סדרי עולם. והוא ישפיע ברמה כללית על כולנו, אך בעיקר בדגש על המזלות הקבועים – עקרב, שור, דלי ואריה במעלות 23-27. (הליקוי יהיה גלוי בדרום-מערב אירופה, דרום-מערב אסיה, אפריקה, אנטרטיקה, דרום אמריקה ורוב צפון אמריקה)

עקרב נחשב למזל אינטנסיבי המערב חיים ומוות, מצבי קיצון, חוסר ביטחון, רגשות כבדים שצפים – כשמצבים אלו אף מתחזקים כשמדובר בירח. הירח לא נהנה משהותו במזל עקרב שם הוא נופל כי הירח זקוק לתמיכה וביטחון רגשי ובעקרב הוא מקבל את ההפך – חוסר ביטחון. לכן הארכיטיפ העקרבי הלוקה מקבל משנה תוקף ועשוי להוביל לדרמות לא קלות שישנו ממש סדרי עולם (על כך ארחיב בהמשך).

More…

ליקוי חמה בשור – לשחרר את הקבעון

הליקוי היום (ה-30.4.22, בשעה 23:30) הוא ליקוי חלקי שמתרחש במזל שור. הליקוי יראה מדרום אמריקה, יהיה בחלק מאנטארקטיקה ומעל האוקיינוס ​​השקט והאטלנטי, אך לא יראה כאן בארץ.
על אף ששור נחשב למזל יחסית יציב, בשל צמידות הליקוי לאורנוס וההיבט למאדים הוא יקבל צבע מאוד לא צפוי או אופייני למזל שור. משמעות הדבר הוא שעניינים הקשורים לביטחון חומרי, לערכים ועקרונות או ליחס שלנו כלפי כסף ומשאבים עומדים בפני מבחן שעשוי לשנות את תפיסתנו.

More…

מלחמת רוסיה אוקראינה – ניתוח אסטרולוגי (מתן אליגור)

נפתח בזה שאני כואב על הסבל של אזרחי אוקראינה בימים אלה ועל כל האנשים שקיפחו ועוד יקפחו את חייהם במלחמה הזאת. כשיש פגיעה בכל אדם באשר הוא אדם, כואב לי.
דבר שני, שחשוב לי לציין זה ש”דברים שרואים מכאן לא רואים משם”. קחו בחשבון שהרבה מהסיקור סביב המלחמה הזאת מוטה כאן אצלנו במערב לצד אחד, כמו שהוא מוטה במזרח לצד השני. אבל האמת לפעמים נמצאת בגוונים האפורים והיא לא תמיד ״שחור-לבן״.
חוץ מזה, אני לא אוהב לדבר על דברים שאני לא מספיק בקיא בהם ולכן אבסס את דבריי אסטרולוגית נטו ולא על בסיס רגשות או תחושות.

More…

נירה שלום מארחת אותי ב”מרחב כנפי הרוח”

נירה שלום המופלאה מארחת אותי במפגש שופע כוכבים ומזלות.
במפגש תוכלו להבין כיצד יכולה האסטרולוגיה לשמש ככלי למודעות גבוהה. במהלך המפגש אני שם דגש על איכויות מזל השמש ועבודה איתו לטובת העצמה אישית ולניצול מיטבי של התקופה המאתגרת אותה אנו חווים וטיפים להמשך שנת 2022 לכל מזל…