להפוך ללוחמי אור בזמנים חשוכים

הגענו לימים הקצרים והחשוכים ביותר של השנה. ספציפית אתמול ה-21.12 נחשב לנקודה הכי חשוכה במחזור השמש בחצי הכדור הצפוני. הירח החדש מגיע מייד לאחריו בשישי ה-23.12 במזל גדי. זהו הזמן שבו החושך תופס יותר מהמרחב שלנו, אולם מפה והלאה אנחנו מתחילים בתהליך איטי של הארה שיגיע לשיאו ב-21.6

על אף שלא התמדתי מספיק השנה לכתוב פוסטים כאלה, דווקא בזמנים חשוכים כאלה אני חש את הקריאה לשפוך מעט יותר אור על הנעשה מהבחינה השמיימית והשפעות שלה על כולנו ואולי לתת כיוון אופטימי בזמנים חשוכים אלו…

מפות כניסת שמש למזל קרדינאלי (פעיל) נקראות מפות "אינגרס". מדובר במפות עונתיות שיכולות לספר לנו מעט יותר על הנעשה במהלך החודשים הקרובים.
הפעם מדובר במפה מאתגרת במיוחד שמגרה את האזורים היותר אלימים כי השמש נמצאת בהיבט אתגרי (90 מעלות) ליופיטר. במפה זאת בולטת המוטיבציה לנצח כמעט בכל מחיר עד כדי הכנעה של הצד השני. המגמה הכללית היא של אידיאולוגיה אישית שמוכנה להתעמת ולהיחלם בכל מה שעומד מולה, תוך שינויים ב"סטטוס קוו".

השמש בגדי יכולה להצביע על מבני סמכות היררכיים, על שמרנות, סמכות ורצינות. לעומתה, יופיטר בטלה, הוא כזה שמקדש את ה"עצמי" והאידיאולוגיה האישית ומוכן גם להילחם עליה. יופיטר בטלה מרוכז בצרכים וברצונות האישיים ולפעמים קשה לו לראות את האחר. כתוצאה מכך הגישה יכולה להיות תחרותית ואימפולסיבית עם נטייה להגזמה.

העניין שיופיטר במזל טלה נשלט על ידי מאדים, ומאדים כרגע בנסיגה (עד אמצע ינואר). בכך יוצאים כל הכעסים המודחקים שמתפרצים חזק וללא בקרה.
ולכן אנחנו עדים במיוחד לאחרונה עם האלימות הגוברת בכבישים. אלימות זאת לצערי הרב עוד תלווה אותנו במהלך ינואר במיוחד, וכנראה שגם אחריו (אולם בעצימות נמוכה יותר) כל עוד מאדים עדיין נמצא בתאומים.

אמנם זאת לא מפת המדינה, אולם מפת שמיים לוחמנית זאת יכולה לעודד את המגמות שכבר מתפתחות בתקופה האחרונה. אחת מהן היא ההקצנה בפעולות שנגזרות מהאידיאולוגיה של הממשלה החדשה (ואני משתדל לא להתעסק בפוליטיקה, אלא נטו להיצמד לפרשנות).
מתוך כך, הרבה חוקים והסכמים קודמים יבוטלו, ישתנה חלק מה"סטטוס קוו", יפגעו סמכויות של מערכות שונות במדינה (כמו מערכת המשפט, המשטרה, הצבא ועוד) ובמצבים מסויימים עלולות להיפגע גם זכויות מסוימות וחופש הפרט. לכן הרבה עניינים שקשורים לזהות עצמית ולהגדרה עצמית, עלולים לעבור טלטלה משמעותית בחודשים הקרובים, תוך צמצום של זכויות מסוימות.

לצערי מצב קיצוני זה עלול לעודד אלימות מהצד השני. וכתוצאה מכך אנחנו עלולים להיגרר למבצע בטחוני נוסף (על אף החורף), בגלל ההיבט של יופיטר מבית האוייבים במפת האינגרס לשמש. והפעם נראה שלא נקבל בכלל תמיכה (עוד בהתחלה) מגורמים בחו"ל כי מאדים הנסוג מצוי בבית שקשור לעניין זה. אולם, בכל זאת נתון מעודד במפה האינגרס הוא האופק שנמצא במאזניים, מזל המבקש פשרות. וכשונוס (שליטת מפת האינגרס) נמצאת בהיבט הרמוני לאורנוס – הפתרון יכול להגיע מכיוון בלתי צפוי…

בכל הקשור לכלכלה הן בארץ והן בעולם, ניתן לומר שהמשפט "יהיה הרבה יותר גרוע לפני שיהיה טוב" תקף במיוחד לתקופה הזאת. אנחנו עדים בחודשים האחרונים לפיטורים נרחבים בגזרת ההייטק ומקומות נוספים בשוק התעסוקה, לצערי מגמה זאת תלווה אותנו גם בתחילת 2023. כתוצאה מכך השוק כולו בהחלט יכול להכנס לתקופה קצרה של מיתון מסויים (אולם זה לא יהיה דומה לתקופות מיתון שהכרנו בעבר). יחד עם זאת נראה שקורית תופעה מעניינת והאינפלציה עדיין מלווה אותנו בטווח הקצר של שלושת החודשים הקרובים. אני יודע שמדובר בשתי מגמות סותרות (מיתון ואינפלציה), אבל קורה כאן משהו שעוד לא קרה בהיסטוריה, מין אנומליה כזאת בטווח המאוד קצר. בקשר לשוק ההון, אין ספק שגם התנודתיות שהכרנו במהלך 2022, עוד תלווה אותנו כל הדרך למטה והמדדים המרכזיים צפויים לחוות ירידות נוספות בחודשים הראשונים של השנה וכנראה לרדת נמוך יותר מהירידות של שנה שעברה (כאן בעיקר מדובר על המדדים בחו"ל).
אם תרצו להתעודד, נראה דווקא שהחצי הבא של השנה הולך להיות הרבה יותר אופטימי מבחינה כלכלית וייתכן שלאט לאט תבוא התאוששות ובעקבותיה גם צמיחה מסוימת עד סוף 23.

ובנימה אישית יותר ובמבט לחודש הראשון של השנה והאנרגיות שבו, אז פתיחתו עם מפת מולד הירח, שעדיין קורית בסוף 2022, מתרחשת בצהרי שישי (ה-23.12 ב-12:15). גם מפה זו מדגישה את היבטים שסקרתי קודם, במיוחד שהיא מתרחשת במעלה הראשונה במזל גדי. מדובר במעלה רגישה מאוד בכל מזל, במיוחד במזלות הקרדינליים.
הירח החדש מביא איתו אנרגיה של התחלות חדשות, אולם התחלות אלו לא תמיד יהיו כפי שרצינו או ציפינו. בהיותו ירח אדמה, סיומים והתחלות רבות יכולות להיות בתחום החומרי. בין אם מדובר בסיום פרק בעבודה ומעבר לאחרת (או סיום של פרוייקט והתחלה של אחר), סגירת חובות ישנים על מנת לקדם רווחה כלכלית ועוד… זה הזמן לחשוב אילו זרעים אתם רוצים לזרוע באדמה על מנת שיתממשו בהמשך החודש ואולי השנה הבאה…

בנוסף בשבוע הבא (ב-28.12) אנחנו נכנסים לנסיגת מרקורי (שאנחנו כבר תחת צל נסיגתו). נסיגת מרקורי בגדי מגיעה רגע לפני השנה החדשה והיא מבקשת מאיתנו להרהר מעט בשנה החולפת ולהחליט מה אנחנו לוקחים ממנה ומה אנחנו משאירים מאחור.
בין אם מדובר בדפוסים מעכבים או רעיונות שצריכים לעבור אדפטציה. ניתן גם להרהר על ההישגים שהשגנו עד כה ועל מטרות שאולי לא הצלחנו לממש עדיין. בתוך כך, במיוחד בנסיגה הנוכחית בגדי, מבחן המציאות חשוב מאוד. ולכן חשוב שנשאל את עצמנו האם היינו פרקטיים מספיק ונקטנו בצעדים הנדרשים למימוש אותן מטרות? האם הרעיונות שלנו אכן "תופסים" במציאות?

ניתן לומר שמבחינה אישית, רוחנית ונפשית אלו בהחלט לא זמנים קלים. מדובר בתקופה התפקחות רצינית ו"מנת מציאות לתוך הפנים". בתוך כל המציאות האפורה, חשוב שנשמור על עצמנו ונחזק את המקומות המוארים שבנו. בהפוך על הפוך, התקופה הזאת נועדה לחזק ולחשל אותנו על מנת שנתעצם והאמונה העצמית שלנו ובדרך שלנו תגבר.

ואכן, יופיטר בטלה מבקש מאיתנו לחזק את האמונה בעצמנו, אך יחד עם נסיגת מאדים, בהחלט מומלץ לחשוב פעמיים לפני כל תגובה שלנו. ולכן, במקום לכעוס על כל מי שמתנגד, מפקפק, מתריס, כועס ומבקר, בין אם מדובר בחבר, בבן משפחה ואפילו בפוליטיקאי – מומלץ פשוט לדמיין שאתם מקיפים אותם באור גדול ועוצמתי שעוטף אותם ומאפשר להם לראות את הצד האחר. זה גם תקף למצבים שאתם נתקלים בהם שמקוממים אתכם ואתם לא יודעים איך להגיב.
ולכן ניתן לדמיין אור עצום שיוצא מנקודה גבוהה איי שם במישור המלקה (מי שרוצה יכול לכוון ליופיטר המטיב או לונוס המפשרת) ואותו אור זורם ומגיע עד לאותו אדם או מצב קשה. בדרך זו תנהגו בצורה הולמת באחר בתקווה שאותו אדם יוכל להבין גם את הצד שלכם בהמשך השנה, גם אם לא יקבל אותו. ואם מדובר במצב קשה, האור שאתם שולחים עוזר לפוגג ולו במקצת את הכבדות והחושך שסוררים סביב אותו מצב.

בצורה זאת אנחנו נהפוך ללוחמי אור שמאירים חזק במקומות החשוכים ביותר. וכך תוכלו להרחיב את ה"אני" הגבוה שלכם. טפחו השנה אמונה ואופטימיות ותאירו את הדרך לאנשים, מבלי להתווכח, ומבלי לפגוע או "לעקוץ" את האחר. בנוסף לכך, חשוב שתהיו פתוחים להרחיב גם את נקודת המבט האישית שלכם ואולי ללמוד השנה יותר על ה"אני" שלכם.

אז חזקו ואמצו אחיי ואחיותיי לוחמי ולוחמות האור! שיהיה לכולנו חג שמח ושנה חדשה ומאורת…

 

ורגע לפני שהשנה נגמרת, אתם מקבלים ממני הנחה של 25% על ייעוץ אישי. אתם מוזמנים להשאיר את פרטיכם באתר שלי בלשונית "תיאום פגישה" ואחזור אליכם.

הגיבו עם פייסבוק

שלחו תגובה